Povrchová úprava

Ať už hledáte lesklý či matný povrch, mořidlo, chemickou odolnost či protikluzné vlastnosti, Bona má pro každý typ povrchové úpravy dřevěných podlah řešení. Bona je přední světový výrobce laků na vodní bázi a produktů s nízkým obsahem rozpouštědel, která nabízí řešení pro všechny typy podlah.  Jsme na cestě neustálé inovace a představujeme lak s nejvyšší odolností proti oděru, chemikáliím a škrábancům - Bona Traffic HD, který splňuje nepřísnější normy na ochranu životního prostředí. Je určen pro podlahy vystavené zvláště silnému provoznímu zatížení.

Zde naleznete povrchovou úpravu na dřevěné podlahy - od laků, olejů, tvrdých voskových olejů až po mořidla.

ZÁKLADNÍ LAKY OLEJE A BONA DECK OIL
VRCHNÍ LAKY  TMELY A TEKUTÝ KOREK
BONA RETARDER   
BONA SPORTIVE SYSTEM   

Základní laky

Bona Amber

Základní lak Bona Amber má podobný vzhled jako je u tradičních rozpouštědlových laků, ale bez rizik s nimi spojených. Nabízí výbornou brousitelnost a je vhodný pro podlahy s podlahovým vytápěním a podlahy jako je špalíková dlažba nebo pro prkna a palubky. Je vhodný pro podlahy jako dub, tmavší typy podlah nebo tropické podlahoviny.

balení: 5 l

TL ke stažení  ZDE >>                 BL ke stažení  ZDE >>

   

Bona Classic

Bona Classic je klasický základní lak na vodní bázi, jenž vytváří lehké zabarvení dřeva a zachovává jeho přírodní vzhled. Je jemný, elastický a redukuje potenciální možnost bočního slepení hran. Je vhodný prakticky na všechny druhy dřevěných podlah. Nežloutne. 

balení: 5 l, 1 l

TL ke stažení ZDE >>                   BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Intense

Bona Intense je základní lak vhodný pro středně probarvené dřeviny.  Nabízí výbornou brousitelnost a je vhodný pro podlahy s podlahovým vytápěním. Je vhodný prakticky pro všechny typy dřevin a pro tropické dřeviny. Vhodný pro větší prvky podlah, kde hrozí seschnutí. Například prkenné podlahy. 

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>                  BL ke stažení ZDE >>

               

Bona Quick

Vysoce viskózní základní lak na gelové konzistenci. Používá se jako první vrstva na neošetřené dřevo, (bez následného mezibrusu). Použitím mezi vrstvami dojde ke snížení následného oděru, poškrábání a vyplní se drobné nerovnosti pro bezchybnou finální vrstvu povrchové úpravy. Bona Quick má lehké zabarvení dřeva, ale konečné zbarvení se odvíjí od volby vrchního laku. 

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>                   BL ke stažení ZDE >>

             

Bona White

Základní lak, který dává dřevu krásný bělostný vzhled. Intenzita bílé barvy lze zvýraznit opakováním počtu aplikací. Aplikování jedné vrstvy obvykle zachová pocit surového neošetřeného dřeva. Použitím dvou nebo více vrstev dodá dřevu bílé syté zabarvení. Lak je určen pro aplikaci válečkem. Po aplikaci základního laku Bona White aplikujte vrchní lak Bona – natural, extra mat nebo mat.

balení: 5 l, 1 l

TL ke stažení ZDE >>                 BL ke stažení ZDE >>

Vrchní laky

Bona Traffic

Bona Traffic je 2-složkový polyuretanový vrchní lak; lak z roku 1998, vhodný k lakování silně zatěžovaných parketových a dřevěných podlah s extrémní odolností vůči opotřebení a chemikáliím. Taktéž vhodný pro neošetřené dřeviny nebo průmyslové lakované parkety. Má vylepšené vlastnosti složení laku, proto je ideální pro aplikaci ve větších komerčních prostorech, jako např. v muzeích, koncertních sálech, nákupních centrech nebo na letištích.

Balení: 4,95 l včetně tužidla          

Postup při přelakování                   Certifikát EN 14904 

TL ke stažení ZDE >>                    BL ke stažení ZDE >>

Bona Traffic HD Anti Slip

Dvousložkový Nejtvrdší lak na dřevěné podlahy vystavené extrémnímu opotřebení, který nabízí naprosto nejrychlejší schnutí podlahy. Lak umožňující plný provoz již po pouhých 12 hodinách. Bona Traffic HD Anti-slip má všechny vlastnosti jako Bona Traffic HD, ale navíc splňuje nejvyšší standardy protiskluznosti i v komerčních prostorech, na schodištích, či jiných místech se zvýšeným rizikem rozlití tekutin a uklouznutí. Zdokonalený, průhledný a nežloutnoucí lak na dřevěné podlahy.

balení: 4,95 l včetně tužidla              Certifikát DIN 51130

TL ke stažení ZDE >>                       BL ke stažení ZDE >>

Bona Traffic HD

Bona Traffic HD je neodolnější vrchní lak na dřevěné podlahy s extrémně rychlou dobu schnutí - po jeho aplikaci může být podlaha použita již po 12 hod. Určeno pro prostory s vysokou zátěží, jako např. hotely, restaurace a letiště a všude tam, kde je vyžadována vysoká odolnost laku a krátká doba schnutí. Lak Bona Traffic HD je na vodní bázi a má velmi slabý odér.

balení: 4,95 l včetně tužidla             Postup při přelakování

Certifikát EN 14904                         Certifikát EN 13 501-1

TL ke stažení ZDE >>                      BL ke stažení ZDE >>

Bona Traffic Natural

Přírodní dřevo je vskutku krásné, vyjímečné. Vrchní lak Bona Traffic Natural uzavře a ochrání dřevěnou podlahu a přitom si zachovává vzhled a pocit přírodního vybroušeného dřeva. Na rozdíl od konvenčních laků působí povrch na dotek spíše jako jemně surově zbroušené dřevo. Pro pocit a vzhled surového dřeva nejprve aplikujte jednu vrstvu základního laku Bona White, poté aplikujte vrchní lak Bona Traffic Natural. Bona Traffic Natural je na bázi unikátního složení laku Traffic, která zaručuje dlouhodobou trvanlivost a spolehlivý výsledek.

balení: 4,95 l včetně tužidla                Postup při přelakování

TL ke stažení ZDE >>                        BL ke stažení ZDE >>

Bona Mega

Bona Mega je určen pro malé obchody, kanceláře, hotelové pokoje a samozřejmě jako nejlepší volba laku pro domácnost. Inovační, na vodní bázi, 1-složkový lak, který při kontaktu s kyslíkem zesítňuje v kvalitu 2-složkového laku. Není třeba míchat s další složkou, je připraven ihned k použití. Vhodné na podlahové vytápění a prkenné podlahy.

balení: 5 l, 1 l                                     Postup při přelakování 

Certifikát EN 13501-1                         Certifikát DIN 18032

TL ke stažení ZDE >>                        BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Mega Naturale

Přírodní dřevo je vskutku krásné, vyjímečné. Vrchní lak Bona Mega Natural uzavře a chrání dřevěnou podlahu a přitom si zachovává vzhled a pocit přírodního vybroušeného dřeva. Na rozdíl od konvenčních laků působí povrch na dotek spíše jako jemné, surově zbroušené dřevo. Pro pocit a vzhled surového dřeva, aplikujte jednu vrstvu základního laku Bona White, poté aplikujte vrchní lak Bona Mega Natural. Vychutnejte si pocit přírodního dřeva.

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>                           BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Novia

Bona Novia je odolný multifunkční 1-složkový vrchní lak, pro dřevěné podlahy v domácnostech. Dodává dřevinám teplé zabarvení a může být použitý s / bez základního laku. Má teplé zabarvení a nežloutne. Lak může být použit také pro ošetření korkových podlah.

balení: 5 l, 10 l, 1 l                                Certifikát EN 13 501-1   

TL ke stažení ZDE >>                           BL ke stažení ZDE >>

 

 

Bona Retarder 

Bona Retarder - přípravek na spomalení schnutí laku v horkých letních dnech.

Bona Retarder

Zpomalovač pro všechny vodou ředitelné základní nátěry a laky, který výrazně prodlužuje dobu otevřeného schnutí. Rovněž je minimalizována tendence k překrývání a vadnému zbarvení. Prodloužení doby otevřeného schnutí může mít smysl, když v prostoru převládají nepříznivé klimatické podmínky, tedy nízká vlhkost vzduchu nebo vysoké teploty.

balení: 0,2 l

TL ke stažení ZDE >>                               BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Sportive - instace, renovace, údržba sportovních podlah 

Bona Sportive System je kompletní program výrobků a služeb pro instalaci, údržbu a renovaci dřevěných sportovních podlah, díky němuž si sportovní podlaha zachovává optimální funkčnost po dlouhá léta, snadněji se udržuje a také se prodlužuje čas mezi potřebnými renovacemi - což v konečné fázi přináší uživateli vyšší zisk.

Fiba certifikát ZDE >>            

Bona Sportive Primer

Bona Sportive Primer je specilně vyvinut pro neošetřené dřevěné sportovní podlahy. S výbornou přilnavostí ke dřevu a s redukčními vlastnostmi bočního slepení hran je vynikajícím základem pro další aplikaci produktů jako jsou Bona Sportive Finish a Bona Sportive Paint. Je na bázi čisté polyuretanové disperze z přírodních rostlinných olejů, jenž mu udělují sílu a snadnou brousitelnost. Jeho nízká paropropustnost má uklidňující efekt na dřevo a redukuje efekty náhlých změn klimatu v hale.

balení: 10 l 

Certifikát EN 13501-1                     Certifikát EN 14904

TL ke stažení ZDE >>                    BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Sportive Finish

Bona Sportive Finish je 2-složkový vysoce zátěžový lak speciálně vyvinutý pro dřevěné podlahy ve sportovních halách. Vyhovuje Evropským normám pro sportovní povrchy v interiéru (EN 14904:2006) a poskytuje bezpečné povrchy pro optimální sportovní provoz. Navíc je doporučen Mezinárodní basketbalovou federací FIBA pro mezinárodní soutěže na nejvyšší úrovni. Bona Sportive Finish má vynikající rozliv a snadno se s ním pracuje na velkoplošných podlahách. Používá speciálně navržený 2-složkový vytvrzovací systém k poskytování obzvláště vysokého rozpětí bezpečnosti a zajištění dobrých výsledků.

balení: 10,4 l včetně tužidla            Certifikát DIN 18032

Certifikát EN 13 501-1                    Certifikát EN 14904

Certifikát ISO 11925 2                    Certifikát ISO 9239 1

TL ke stažení ZDE >>                     BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Sportive Paint

Bona Sportive Paint je speciální barva k označování hracích ploch na lakovaných dřevěných sportovních podlahách. Barvu lze použít k lajnování, ale též  celých hřišť a polí. Je k dispozici v osmi sytých barvách, vzájemně mísitelných, k dosažení nekonečné škály barev podle požadavků zákazníka.

balení: 1,75 l

TL ke stažení ZDE >>                     BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Sportive Cleaner

Koncentrovaný, Bona Sportive Cleaner je koncentrovaný, lehce alkalický přípravek, specificky určený pro časté čištění lakovaných dřevěných sportovních podlah. Zjednodušuje běžné denní čištění a stejně tak i odstraňování silného znečištění podlah. 

balení: 5 l, 1 l

TL ke stažení ZDE >>                      BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Sportive Cleaner Plus

Bona Sportive Cleaner Plus je koncentrovaný, lehce alkalický přípravek, specificky určený pro příležitostné čištění lakovaných dřevěných sportovních podlah k odstranění vrstev tělesného tuku a jiných znečištění. Lze ho taktéž použít k odstraňování černých stop po podpadcích a podrážkách bot. 

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE  >>                       BL ke stažení ZDE >>

 

Oleje, tvrdý voskový olej, Bona Deck Oil

Bona Craft Oil

Bona Craft Oil je unikátní směs různých rostlinných olejů, je upravený, aby poskytoval lepší impregnaci a dlouhotrvající ochranu dřevěných podlah. Speciální směs má nízký zápach, snadno se aplikuje a má nízký efekt sežloutnutí. Složení oleje je šetrné k životnímu prostředí, obsahuje nízké procento rozpouštědel, méně než 4 %, což také znamená, že dřevo může být nasycené po menším počtu aplikací. Vhodné pro dřevěné podlahy v komerčním a domácím prostředí, jakož i pro ošetření nábytku a jiných výrobků ze dřeva.

Barvy: Neutral - přírodní / Graphite - grafit / Frost - led / Ash -  popel/ Umbra - hnědá / Clay - jíl

balení: 2.5 l, 5 l

TL ZDE >>   BL přírodní ZDE >>   BL barevný ZDE >>  

Bona Craft Oil 2K

Výkon, všestrannost a vzhled. Vytvořte si okouzlující vzhled a pocit olejované podlahy s ochranou laku. Bona Craft Oil 2K je unikátní směs rostlinných olejů, která pomocí urychlovače zkracuje dobu schnutí a zlepšuje odolnost proti opotřebení. Je vhodný k ošetření různých dřevin včetně problematických dřevin jako je iroko, jatoba, třešeň, ořech, dub kouřový, pařený buk apod. Je odolný vodě a nečistotám a může se lehce zatížit již po 8 hodinách od aplikace.

Barvy: Neutral – přírodní / Graphite – grafit / Frost - led / Ash – popel / Umbra - hnědá / Clay – jíl

balení: 1,25 l

TL ZDE >>    BL přírodní ZDE >>  BL barevný ZDE >>

Bona Hard Wax Oil - tvrdý voskový olej

Bona Hard Wax Oil  je vyvážená směs přírodních olejů a vosků pro povrchovou úpravu neošetřených dřevěných podlah a jiného dřeva v interiéru. Hardwax Oil impregnuje dřevo a zároveň vytváří trvanlivou povrchovou vrstvu s výbornou odolností proti vodě a tekutinám. Lze olej kombinovat s barevnou verzi Bona Craft Oil pro změnu vzhledu podlahy. 

balení: 2.5 l, 10 l

TL ke stažení ZDE  >>                    BL ke stažení ZDE >>

Bona Mix Colour 

Bona MixColour je koncentrovaná barvící pasta pro povrchové úpravy na bázi vody - speciálně určené pro Bona Nordic Tone a Bona Rich Tone. Přidáním Bona Mix Colour k některému z těchto produktů se může daná barva zintenzivnit nebo změnit a vytvořit tak zvláštní efekt. Povrch vždy musí být následně ošetřen olejem nebo Bona Hard Wax Oil (Tvrdým voskovým olejem).

Barvy: černá, šedá, bílá, mahagon a ořech

balení: 0,25 l

TL ke stažení ZDE  >>                    BL ke stažení ZDE >>

Bona Nordic Tone 

Odstín Bona Nordic Tone je produkt pro zintenzivnění bílé barvy na  podlaze před nanesením produktu Bona Craft Oil. Může být použit na měkké a také na tvrdé dřevo. Zabraňuje nažloutnutí dřeva. Barvu odstínu Bona Nordic Tone lze změnit nebo zintenzívnit přidáním až 5% (1 lahvička – 250 ml) Bona Mix Colour.

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE  >>                    BL ke stažení ZDE >>

Bona Rich Tone

Odstín Bona Rich Tone je pro ošetření dubových podlah, pro vytvoření bohatého, tmavě hnědého zbarvení – kouřového dubu. Povrch je třeba ještě ošetřit přípravkem Bona Craft Oil  nebo Bona Hardwax Oil (Tvrdým voskovým olejem), v závislosti na požadovaném barevném efektu. Chcete-li zvýšit nebo změnit barvu odstínu Bona Rich Tone, lze přidat Bona Mix Colour až do max. 5%. (1 lahvička – 250 ml).

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE  >>                    BL ke stažení ZDE >>

Bona Decking Oil

Bona Decking Oil  je složen ze směsi přírodních rostlinných olejů pro ochranu venkovních dřevěných ploch, zábradlí, palubek (deckingů) a nábytku v exteriéru. Tento olej poskytuje kombinaci hloubkové impregnace dřeva pro zachování jeho pružnosti, prevence proti deformaci prken a tvorbě prasklin s optimální ochranou povrchu, která získá vodo-odpudivé vlastnosti a odolnost vůči usazováním nečistot. Olej také obsahuje složky, které redukují UV-záření na dřevo.

Barvy: přírodní, mahagon, teak, bílá

balení: 2.5 l, 10 l

TL ke stažení ZDE  >>                    BL ke stažení ZDE >>

 

Tmely a tekutý korek 

Bona Mix & Fill

Bona Mix&Fill je spárový tmel na vodní bázi. Míchá se s dřevným  brusným prachem vhodného odstínu a hustoty. Používá se k vytmelení spár do šířky 2 mm a jiných menších defektů na dřevěných podlahách. Může být použit pod všechny lakové a olejové sytémy Bona. Umožňuje podlahářům nabídnout kompletní systém na vodní bázi. 

balení: 5 l, 1 l

TL ke stažení ZDE >>                     BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Mix & Fill Plus

Bona Mix&Fill Plus je spárový tmel na vodní bázi s vysokým obsahem pojiva v sušině, určený k rychlému a účinnému vyplnění spár a prohlubní  na dřevěné podlaze. Produkt je míchán s dřevným brusným prachem z aktuální podlahy, jenž má být ošetřena. Dodává přírodní zbarvení, které ladí se zbytkem podlahy. Bona Mix&Fill Plus může být použit u většiny druhů dřeva a lze jím tmelit spáry do šířky 3 mm.

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>                     BL ke stažení ZDE >>

 

Bona Gap Master

Bona Gap Master je tmelící hmota na bázi akrylátu, bez silikonu, určená k tmelení spár parketových podlah, oblasti zárubní, schodišť apod. Tento tmel je dodáván v 15 různých barevných tónech a po zaschnutí je přelakovatelný všemi druhy parketových laků Bona. Bona Gap Master je tvrdý na povrchu a trvale elastický ve hloubce spáry (15% max. pohybová tolerance), bez rozpouštědel a zápachu.   

Barvy: bílá (white), béžová (ash fair), krémová (maple), sv. hnědá (beech light), stř. hnědá ( beech dark), dub (oak light), karamel (oak dark), teak (teak), wenge (wenge), ořech (nut), třešeň (cherry), bahenní dub (bog oak), červené exotické (red exotic wood), černá (black).

balení: 310 ml

TL ke stažení ZDE >>                      BL ke stažení ZDE >> 

 

Bona Tekutý korek

Plastický korkový tmel z korkové drtě a elastického pojiva. Tmel se používá pro vyplňování spár u parket i ostatních stavebních prvků (např. přechod dveřní rám / zdivo apod.) Lze použít jako alternativu k PU pěnám.

balení: 0,5 l obal

TL ke stažení ZDE >>                        

 

 

 

 

www.podlaharstvimedilek.cz || www.bona.com/cz || www.renovujeme-parkety.com