Pokládka

Úspěch je založen na dobrém základu. A dobrá pokládka, se správnou kombinací síla a elasticity, je prvním krokem k úspěšné a dlouhotrvající krásné dřevěné podlaze. Ať už máte podlahu položit kdekoliv, sortiment lepidel a příslušenství Bona, pro profesionální podlaháře, nabízí řešení pro vaše potřeby. Při pokládce podlah vám nabídneme nejen sortiment kvalitních lepidel, ale i další produkty, pro snadnou pokládku podlah, bez ohledu na to, o jaký typ podkladu se jedná.  

SILANOVÁ LEPIDLA PENETRACE
DISPERZNÍ LEPIDLA STĚRKOVÉ HMOTY
REAKTIVNÍ LEPIDLA PU BARIÉRY PROTI VLHKOSTI 
BONA OPTISPREAD NÁŘADÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Silanová lepidla 

Bona R848

Bona R848 je podle ISO 17178 elastické 1-složkové lepidlo na bázi silanu rozměrově stabilní, vhodné pro vícevrstvé, hotové parkety. Napětí k podkladu je redukováno. Použití penetrace není všeobecně nutné. Lepidlo tvrdne chemickou reakcí s vlhkostí.

Důležité: Lepidlo Bona R848 lze také použít, za vhodných podmínek, k pokládce produktů z masivního dřeva, jako jsou 22 mm průmyslová mozaika a 22 mm špalíková dlažba. Pokládka parket z masivu musí být prováděna v souladu s ČSN 744505 a vhodnými podmínkami na stavbě. Pokud nejsou pro tuto aplikaci žádná všeobecná doporučení, kontaktujte prosím pro podrobnější informace zastoupení firmy Bona.

balení: 15 a 24 kg kbelíky a 600 ml (cca. 0,9 kg), 1800 ml (cca. 2,8 kg), 2810 ml (cca. 4,3 kg) a 5400 ml (cca. 8,4 kg) salámy.

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R848T

Bona R848T je verzí Bona R848 s vyšší viskozitou. Je to podle ISO 17178. elastické 1-složkové lepidlo na bázi silanu, signalizující jeho zlepšenou stabilitu žeber a rychlý náběh lepící síly. Lze použít pro lepení vícevrstvých dřevěných podlah, stejně tak jako rozměrově stabilních prvků z masivu, jako parketových řemenů nebo mozaiky. Riziko tvorby dutých míst je minimalizováno. Napětí k podkladu je redukováno.   Použití penetrace není všeobecně nutné. Lepidlo tvrdne chemickou reakcí s vlhkostí.

balení: 15 kg v plastovém PP kbelíku, salámy v kartonech: 2 x 5400 ml (cca. 8,4 kg)

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R850

Bona R850 je podle ISO 17178 tvrdě-elastické 1-složkové parketové lepidlo na silanové bázi, určené zvláště pro prvky z masivu. Ve vytvrzeném stavu je lepidlo, jako běžná parketová lepidla, odolné vůči smyku, klade však malý odpor při smršťování podlahových prvků, a proto šetří podklad. Základní nátěr (penetrace) zpravidla není potřebný. Lepidlo je vytvrzováno chemickou reakcí s vlhkostí. Lepidlo splňuje kritéria na velmi nízké emise lepidel pro podlahoviny a jiné podlahové materiály podle RAL-UZ 113.

balení: plastové kbelíky: 7 kg, 15 kg, salámy: 5400 ml (cca. 8,2 kg)

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R850T

Bona R850T je verzí R850 s vyšší viskozitou. Je to podle ISO 17178 tvrdě-elastické 1-složkové lepidlo na silanové bázi, jenž bylo specielně vyvinuto pro aplikaci systémem Bona OptiSpread, ale může být aplikováno taky manuálně.  Lepidlo lze použít pro téměř všechny druhy dřevěných podlah, zvláště pro pokládku prvků z masivu o velkých frmátech. Ve vytvrzeném stavu je lepidlo, jako běžná parketová lepidla odolné vůči smyku, klade však malý odpor při smršťování podlahových prvků, a proto šetří podklad. Základní nátěr (penetrace) zpravidla není potřebný.

balení: plastové kbelíky: 7 kg, 15 kg, salámy v kartonech: 20x600 ml (cca. 0,9 kg), 6x1800 ml (cca. 2,72 kg), 4x2810 ml (cca. 4,24 kg), 2x5400 ml (cca. 8,2 kg)

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R860

Bona R860 je elastické silanové lepidlo na parketové podlahy podle EN 14293 (měkké) / (ISO 17178 – tvrdé elastické). Neobsahuje změkčovadla. S jeho extrémně vysokou “zelenou“ sílou a extrémně rychlým přilepením je speciálně určeno k lepení vrstvených parketových prvků. Lepící proces lze urychlit nástřikem malého množství vody na podklad nebo pokropit lepidlo. Použití penetrace není všeobecně nutné. Produkty Bona R410 nebo R580 lze použít jako penetraci a bariéru proti vlhkosti.

balení: 15 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R870

Elastické 1-složkové silanové lepidlo podle ČSN EN 14293 / ISO 17178 (tvrdé). Pro pokládku parketových podlah a podlah resistentních na namáhání ve střihu. Ve vytvrzeném stavu je lepidlo schopno během jeho vytvrzování ustát stabilizaci podlahy, speciálně u masivních dřevěných podlah. Použití penetrace není všeobecně nutné. Lepidlo je vytvrzováno chemickou reakcí s vlhkostí.

balení: 15 kg kbelíky a 5400 ml salámy (cca 9,2 kg)

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R880

Bona R880 je konstrukční elastické lepidlo na bázi silanu. Neobsahuje změkčovadla. S jeho extrémně vysokou “zelenou“ silou a extrémně rychlým přilepením je specielně určeno k opravám dřevěných podlah, pokládaných na silanová lepidla nebo k instalaci soklových podlahových lišt. Lepící proces lze urychlit nástřikem malého množství vody na podklad nebo pokropit lepidlo. Použití penetrace není všeobecně nutné.

balení: 310 ml v kartuši

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

 

 Disperzní lepidla

Bona D700

Bona D700 je bílé lepidlo bez rozpouštědel, které splňuje požadavky třídy D3 podle normy EN 204 a je vhodné pro lepení různých dřevěných materiálů, zejména na pero a drážku a pro  lakované dřevěné plovoucí podlahy, laminátové podlahy nebo podobné materiály. Lepidlo je odolné vůči vodě.

balení: 1 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona D705

Disperzní lepidlo na parkety s nízkým obsahem rozpouštědel (cca. 4% hmot., etylacetát, etanol) podle EN 14293 (tvrdé) / ISO 17178 (tvrdé) s nízkým obsahem vody.

balení: 22 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona D720

Bona D720 je disperzní lepidlo na parkety podle EN 14293 (tvrdé) / ISO 17178 (tvrdé) s nízkým obsahem vody. Je obzvláště vhodné pro dřeva citlivá na bobtnání, nebo když je požadováno lepidlo s velmi rychlým přilepením.

balení: 22 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona D750 VINYL

Jednosložkové disperzní lepidlo s mokrým ložem neobsahující rozpouštědla, které je zesílené vlákny a slouží k lepení designových dílcových podlahovin z PVC a vinylů na savé podklady ve vnitřních prostorech. Lepidlo s nízkými výpary je ideální díky krátké době odvětrávání a vysoké přilnavosti k lepení designových dílcových podlahovin v pásech, obdélnících / čtvercích. Díky své vysoké odolnosti vůči smyku je minimalizován vznik spár u designových dílcových podlahovin z PVC. V důsledku toho ani není nutné dělat zarážky a nebo zatížení prvků podlahy. Lepidlo je vhodné na použití pouze v interiéru.

balení: 14 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

 

Reaktivní lepidla PU

Bona R200

Jednosložková kapalina na bázi polyuretanu na opravu a plnění dutých míst a znovupřipojení volných parket nebo desek. Při použití pod, již dříve nalepené podlahy, Bona R200 vytvoří pěnu, což znovu vytvoří propojení mezi podkladem a dřevěným prvkem. Bona R200 se snadno používá. 

balení: 530 g

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R777

Bona R777 je 2-složkové polyuretanové parketové lepidlo podle EN 14293 (tvrdé) / ISO 17178 (tvrdé). Bez obsahu vody nebo organických rozpoštědel. Lepidlo je vytvrzováno chemickou reakcí (polyuretanové pryskyřice s izokyanátem) bez smrštění. Bona R777 je obzvláště vhodné pro dřeviny extrémně náchylné k bobtnání (vlivem zvýšené vlhkosti) a pro málo savé / nesavé podklady. Toto lepidlo lze také použít k celoplošnému lepení laminátových podlahových prvků.

balení: 7 kg, 14 kg

TL ke stažení ZDE >>   BL složka A ZDE >>   BL složka B ZDE >>

Bona R778

Bona R778 je 2-složkové polyuretanové parketové lepidlo podle EN 14293 (tvrdé) / ISO 17178 (tvrdé). Bez obsahu vody nebo organických rozpoštědel. Lepidlo je vytvrzováno chemickou reakcí (polyuretanové pryskyřice s izokyanátem) bez smrštění. Lepidlo Bona R778 je obzvláště vhodné pro dřeviny extrémně náchylné k bobtnání (vlivem zvýšené vlhkosti) a pro málo savé / nesavé podklady. Toto lepidlo lze také použít k celoplošnému lepení laminátových podlahových prvků.

balení: 10 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

 

   

Bona Optispread - pokládka parket 5x rychleji!

Bona Optispread - účinnější ergonomické lepení

Revoluční vynález, který Vám umožní pracovat pohodlně ve vzpřímené poloze a díky tomu nanášíte lepidlo rychleji a rovnoměrněji. Pomocí Bona Optispread můžete pokládku dokončit 5x rychleji, aniž byste pociťovali nepříjemné napětí v kolenou nebo v zádech. Pistole se používá společně s reaktivním lepidlem na bázi silanu R850T baleným v salámech. Použitím pistole, lepidla v salámech a čistících utěrek na ruce a nářadí je pokládka podlah příjemnou, rychlou a čistou záležitostí.

***      práce ve vzpřímeném postoji
***      3-5x rychlejší aplikace než aplikace špachtlí
***      snadná aplikace lepidla
***      rychlé nanášení - dávkování lepidla

TL ke stažení ZDE >>             

Penetrace

Bona D500

Bona D500 je 1-složkový základní (penetrační) nátěr pro přípravu podkladů před aplikcí disperzních parketových lepidel Bona. Je vhodný pro nasákavé i nenasákavé podklady a potěry (s výjimkou průmyslových magnezitových potěrů a xylolitu), dřevotřískové desky, podlahové panely apod.

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

 

Bona D501

Bona D501 je 1-složkový základní (penetrační) nátěr pro přípravu podkladů před aplikací parketových lepidel Bona na bázi silanu, zejména Bona R848/848T, R850/850T, R860, R870 a Bona 2C PUR lepidla. Je vhodný pro nasákavé podklady a potěry (s výjimkou průmyslových magnezitových potěrů a xylolitu), dřevotřískové desky, podlahové panely apod.

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

 

Bona D510

Bona D510 je 1-složkový základní penetrační nátěr pro přípravu podkladů před aplikací vyrovnávacích stěrkových hmot, zejména Bona H600, H610, H660 nebo H670. Bona D510 lze též použít jako základ pro Bona D750. Je vhodný pro savé i nesavé podklady (s výjimkou průmyslových magnezitových potěrů a xylolitu) a pro dřevotřískové desky, podlahové panely apod.

balení: 5 l

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R440

Bona R440 neobsahuje žádná rozpouštědla (dle TRGS 610), má velmi nízký obsah emisí (EC1–R Plus) a obsahuje dvousložkovou pryskyřici na bázi křemičitanu. Materiál je vhodný pro rychlé opravy a vyplňování trhlin a spár v potěru. Lze jej použít i na lepení kovových profilů. Obě složky se dají velice rychle a snadno smíchat pouhým protřepáním. Přípravek je připraven k použití během několika vteřin.

balení: 2 x 300 ml PE - HD plastové lahve, složka A + B, 5 ks v kartonu

TL ZDE >>       BL složka A ZDE >>      BL složka B ZDE >>

 

Bona R540

1-složkový polyuretanový reaktivní primer (penetrační nátěr), pro použití na savých a nesavých podkladech před aplikací parketových lepidel Bona, speciálně pod lepidla Bona R770, Bona R777, Bona R778, Bona R848/R848T, Bona R850/R850T, Bona R860 a Bona R870. Tento produkt lze také použít jako protivlhkostní membrána (parozábrana - bariéra proti vlhkosti) na betony a cementové potěry do max. vlhkosti 4 CM%.

balení: 6 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Stěrkové hmoty

Bona H600

Samonivelizační cementová stěrková hmota zušlechtěná umělou pryskyřicí speciálně pro použití pod mozaikové parkety, masivní parkety o tloušťce 10 mm a hotové parkety o tloušťce do max. 15 mm.  

balení: 25 kg v pytli

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

 

Bona H610

Bona H610 je rychle tuhnoucí a schnoucí malta, bez propadání, pro použití v interiéru. Ideální k vyplnění děr, prasklin, opravám a vyrovnání podlah i renovaci betonových schodišťových stupňů v interiéru, cementových a pískových podkladů, podlah z betonu nebo zapravení míst kolem potrubí, dveřních a okenních zárubní.

balení: 25 kg v pytli

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona H660 Objekt

Cementová stěrková hmota speciálně určená pro použití pro mozaikové parkety, masivní parkety a hotové parkety určené pro komerční prostory. Pokládka za 24 hodin. Ideální pro velké plochy a objekty. Vhodné pro podlahové vytápění.

balení: 25 kg v pytli

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona H670 Gips

Cementová stěrková hmota speciálně určená pro použití pro mozaikové parkety, masivní parkety a hotové parkety. Vhodné pro anhydridové potěry (síran vápenatý) a asfaltové potěry. Vhodné pro podlahové vytápění.

balení: 25 kg v pytli

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bariéry proti vlhkosti a pryskyřice

Bona R400

Bona R400 je dvousložková epoxidová pryskyřice pro sanace a opravy podkladů před aplikací lepidel nebo vyrovnávacích stěrkových hmot.

balení: 1 kg

TL ZDE >>       BL složka A ZDE >>   BL složka B ZDE >>

Bona R405

Bona R405 je 2-složková polyesterová pryskyřice s vysokou viskozitou pro obnovu a opravu prasklin podkladů před nanesením lepidla nebo štěrkovací hmoty. 

balení: 1,25 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R410

Bona R410 je dvousložková epoxidová pryskyřice bez obsahu rozpouštědel a vody. Určena k penetračním nátěrům, zpevnění a utěsnění různých podkladů pod nášlapnou vrstvu. Slouží k vytvoření bariéry proti kapilárně vzlínající nebo zbytkové vlhkosti do max. 5 % CM na cementových a betonových podkladech i jako základová vrstva (penetrace) před aplikací lepidel Bona R770, R777, R778, R848/R848T, R850/R850T, R860 a R870 nebo vyrovnávacích stěrkových hmot Bona. Po naředění ředidlem Bona S100 též ke zpevnění podkladů, v mnoha případech (viz zpracování) je nezbytný posyp poslední aplikační vrstvy pískem.

balení: 5 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Bona R580

Bariéra proti vlhkosti na bázi silanu - bez vody a rozpouštědel, určená k penetraci podkladů a/nebo utěsnění zbytkové vlhkosti v podkladu pro cementové a betonové potěry s vlhkostí do max. 5 CM% nebo 90% R.H. (rel. vlhkosti vzduchu) před pokládkou dřevěné podlahy. Optimální jako část systému ve spojení s Bona R850/R850T. Je kompatibilní také s jinými parketovými lepidly na bázi silanu Bona, jako jsou Bona R848/R848T, Bona R860 a Bona R870.

Důležité: Bona R848/R848T a R860 mají vyšší paropropustnost. Silanová lepidla Bona lze aplikovat přímo na R580, ale před jejich aplikací musí být proveden posyp vyrovnávacích stěrkových hmot křemičitým pískem, aby bylo zajištěno úspěšné přilepení.

balení: 6 kg

TL ke stažení ZDE >>              BL ke stažení ZDE >>

Nářadí a příslušenství

Bona stěrka na R580 - 500 F

- dodávaná ve dvou velikostech: 18 cm, 25 cm, k nanesení bariéry R580

Bona ozubené stěrky na lepidla

- různé velikosti: 850 G / 1000 G / 1500 G, pro aplikaci lepidel

Bona Cleaning Wipes

Bona Čistící utěrky pro těžko odstranitelní materiály. Pro snadné odstranění nečistot.

Bona U 300 vyrovnávací podložka

Bona U 300 je gumovo-korková vyrovnávací podložka, šíře role 1 metr. Elastická tlumící podložka pod dřevěné parkety, plovoucí dřevěné a laminátové podlahy. Zlepšuje kročejový hluk. V případě přilepení podložky k podkladu lepidlem Bona a následně celoplošném přilepení parket zvyšuje kvalitu podkladu.

Dodávané velikosti v balení: 2 mm x 30 m, 3 mm x 20 m, 5 mm x 16 m

TL ke stažení ZDE >>


Bona U 310 vyrovnávací podložka

Bona U310 je elastická vyrovnávací a tlumící podložka z netkaných polyesterových vláken. Používá se pro snížení napětí přenášeném z podkladu na nášlapnou vrstvou při pokládce masivních, hotových parket a laminátu na staré podklady z parket nebo jiných kritických materialů. Vlasové-/smršťovací trhliny v minerálních podkladech můžou být přemostěny až do šířky 0,5 mm. Vysoká odolnost tohoto materiálu redukuje napětí v podkladu a nepřenáší síly na vrchní podlahovou vrstvu.

Dodávané velikosti v balení: 1 mm x 50 m

TL ke stažení ZDE >>

Bona U 340 vyrovnávací podložka

Bona U340 je podkladová deska (panel) z polyesterových vláken (4 mm), jenž redukuje síly přenášené na podklad, když se nainstaluje před finální pokládkou  např. keramické dlažby, přírodního kamene, dřevěné podlahy atd.  Vysoká pevnost umožňuje tolerovat vysoké zatížení (do 5,0 kN/m2 ). Je použitelná v domácnostech i v komerčních prostorách. Navíc, výrazně zlepšuje zvukový útlum u všech typů podlah. Snadno se řeže a pokládá, odolává vlhkosti, plísni a hnilobě.

Dodávané velikosti v balení: 4 mm x 0.6 m

TL ke stažení ZDE >>

 

www.podlaharstvimedilek.cz || www.bona.com/cz || www.renovujeme-parkety.com